Poradna


 

Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Váš dotaz bude zveřejněn ihned po zadání odpovědi naším pracovníkem.

Pavel ČERMÁK - 16.07.2012 11:53
Dobrý den,
vlastním ideální polovinu rodinného domu. Jelikož se v objektu nezdržuji a nevyužívám ho, tak jsem spoluvlastníkovi díky předkupnímu právu nabídl svoji polovinu k odkoupení. Soudní znalec tedy odhadl cenu nemovitosti a spoluvlastník mi nabídl polovinu odhadnuté částky. Mohu v tomto případě nabídnout nemovitost k odkoupení někomu jinému, za částku na kterou by spoluvlastník nepřistoupil? Popř. je nutný jeho souhlas k odprodeji své poloviny někomu jinému? Popřípadě mohu svoji polovinu pronajímat bez jeho souhlasu?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

 pokud spoluvlastník nepřistoupil na Vámi stanovenou cenu, lze do dvou měsíců Vaší ideální polovinu prodat třetí osobě, avšak nesmí být skutečná prodejní cena nižší, než jaká byla spoluvlastníkovi nabídnuta. Pokud byste chtěl Vaší ideální polovinu pronajmout, nemusíte mít podpis (souhlas) spoluvlastníka, ale musíte pronajmout Vaší ideální polovinu nemovitosti tj. smlouva o pronájmu nemovitosti a né pouze např. část bytu tj. najemní smlouva, pokud byste tak učinil najemní smlouva by byla neplatná.

Zákon o spoluvlastnictví a společné jmění se řidí občanským zákoníkem (Část druhá - věcná práva, §136-151c)

nicméně Vám doporučuji spojit se s realitní či advokátní kanceláří aby Vám pomohli vyřešit daný problém.

s pozdravem,

Robert Aleš
jednatel společnosti
Bleskové Reality
 

Ladislav - 17.04.2012 06:31
Dobrý den, dostal jsem typ na vás ohledně výkupu domu které jsou zadlužené, tak mě zajímá jak je koncipovaná smlouva, než začneme spolu jednat o dalším postupu? Jsem s pozdravem p. Kopal.

Dobrý den,

nejprve se osobně sejdeme a na dům se pojedeme podívat, smlouva kupní se bude řešit až při případném výkupu nemovitosti.

Hezký den,

Ilona Biliková
vedoucí realitní kanceláře

 

Marcela Hospodková - 18.01.2012 08:32
Prosím, mohu za Vámi do Brandýsa přijet? Děkuji

Dobrý den,

samozřejmě nás můžete navštívit, ale předem mi zašlete tel. kontakt, abychom se domluvili na určitém čase.

Děkuji
Ilona Biliková
vedoucí kanceláře

Marie Frygolová - 12.01.2012 14:38
Dobrý den,
prosím o zodpovězení mého dotazu. Zajímalo by mě, jak je to ve Vaší realit. kanceláři se smlouvami, zda musím při případném prodeji nemovistosti podepsat smlouvu a tudíž bude moje nemovitost blokována??
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Naše kancelář nabízí některé nemovitosti bez smlouvy, v tomto případě Vám nemovitost neblokujeme.

Ilona Biliková

vedoucí realitní kanceláře

Olga Nováková - 05.01.2012 10:33
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda Vaše kancelář zpracovává znalecké odhady pro dědictví.
děkuji
Nováková

Dobrý den p. Nováková, naše kancelář Vám ráda vyhoví, tržní odhady realitní kanceláře zpracováváme. Pokud máte zájem o naše služby, volejte na 800 500 222.

Hezký den
Ilona Biliková
vedoucí kanceláře  

Miroslava Velebilová - 05.01.2012 10:23
Dobrý den,

plánujeme prodat náš stávající byt a chceme koupit nový. Nemáme s manželem čas všechno zařizovat sami. Na druhou stranu od svých známých nemáme na práci realitních kanceláří úplně dobré reference. Jak poznáme dobrou realitní kancelář?

děkuji

Miroslava Velebilová

Dobrý den,  

 ano, chápu, že Vaši známí mají špatné zkušenosti, co se týká realitních kanceláří. Na tuzemském trhu je nepřeberné množství realitních kanceláří od těch největších po nejmenší, když vezmeme jen kolik je na serveru srealit.cz realitních kanceláří a nejedná se o malé číslo 2165. Tudíž vybrat z tohoto nepřeberného množství není jednoduché. Při výběru byste se měli dívat na právnickou formu společnosti, s.r.o. či a.s., z 90% jde o společnost, která je pak stabilní a má své zázemí. Dále pro Vás nejdůležitějším aspektem je, aby Vám realitní kancelář zajistila takového realitního makléře, který je empaticky, vyzná se v realitním trhu, má obchodního ducha, dokáže zodpovědět Vaše otázky. Dobrá realitní kancelář dokáže budoucímu kupujicímu zajistit kvalitní úvěr, měla by dokázat vyřešit nestandartní situace, jako např. exekuce v neposlední řadě záleží také i na referencích. Každopádně pokud bychom to shrnuli, dobrá realitní kancelář Vám poskytne veškerý servis a bude s Vámi řešit veškeré nestandartní stituace. Nezapomeňte se zajít podívat přímo do sídla realitní kanceláře, abyste viděli, zda Vám mohou poskytnout veškeré služby.

přejeme mnoho štěstí při výběru realitní kanceláře

Robert Aleš
jednatel společnosti
Bleskové Reality