Bleskové reality: Výhodná doba pro prodej nemovitostí v Praze Východ a Praze

Průměrné nabídkové sazby hypotečních úvěrů se jen mírně snížily o dva bazické body a pohybují se na úrovni 6,30 %, podle Swiss Life Hypoindexu. Avšak některé změny na trhu by mohly vytvořit příznivé podmínky pro prodej nemovitostí, včetně domů, bytů a pozemků.

Ve společnosti Bleskové reality, realitní kanceláři z Brandýsa nad Labem s působností v Praze Východ a Praze, jsme svědky těchto změn na trhu. Průměrná nabídková sazba hypoték se drží na stabilních hodnotách, a to alespoň do červnového jednání ČNB, kde se neočekává žádná výrazná změna. To vytváří příležitost pro prodej nemovitostí za výhodných podmínek.

V červnu klesla měsíční splátka hypotečního úvěru na 3,5 milionu korun o 47 korun na 23 195 korun. I když je splátka oproti loňskému červnu vyšší, růst sazeb se v posledním roce zpomalil. Zlevňování hypoték se zejména dotklo mladých lidí do 36 let, kteří mají sjednanou zástavní hodnotu nemovitosti nad 80 %. Jejich hypotéky se v minulém měsíci výrazně zlevnily.

V naší realitní kanceláři Bleskové reality vidíme potenciál pro prodej domů, bytů a pozemků. Při aktuálních podmínkách a stabilních sazbách hypoték je nyní výhodná doba pro prodej nemovitostí v našem regionu. S naším odborným týmem a zkušenostmi na trhu v Praze Východ a Praze vám můžeme pomoci při prodeji vaší nemovitosti.

Je třeba poznamenat, že nedávné rozhodnutí ČNB zrušit ukazatel DSTI, který hodnotí míru zadlužení žadatele, přinese na hypoteční trh další změny. Banky budou moci poskytovat hypotéky více lidem, což by mohlo oživit trh s nemovitostmi.

Navzdory těmto změnám však zrušení limitů DSTI pravděpodobně neovlivní ceny hypoték. Klíčovým faktorem pro výši hypotečních sazeb zůstává nastavení základních úrokových sazeb ČNB. Guvernér ČNB Aleš Michl naznačil, že bankovní rada bude na červnovém zasedání zvažovat zvýšení sazeb. Nicméně, vzhledem k úsilí vlády o fiskální konsolidaci, se ČNB nemusí rozhodnout pro takový krok.

Využijte tedy příležitosti a obraťte se na realitní kancelář Bleskové reality v Brandýse nad Labem, pokud plánujete prodat dům, byt nebo pozemek v Praze Východ a Praze. Naše odborné znalosti a zkušenosti vám pomohou dosáhnout úspěšného prodeje za výhodných podmínek na současném realitním trhu.